Dny evropského dědictví 2015

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se připojilo k vyhlášené akci  Dnů evropského dědictví, které pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Téma letošního ročníku mělo "Památky znovuzrozené". Veřejnosti byl slavnostně předán v pátek 11. 9. 2015 za účasti poslanců Parlamentu ČR Mgr. Jany Pastuchové a Jany Hynkové, radních Libereckého kraje Mgr. Lenky Kadlecové, Aleny Losové a Vladimíra Mastníka, zastupitelé Líbereckého kraje Ing. Arch. Libora Sommera, společnosti CL Evans, ředitele VMG v České Lípě Ing. Zdeňa Vitáčka a dalších hostů nově zrekonstruovaný klášterní areál. Součástí předání byl kulturní program, tvůrčí dílna pro děti s tématem "muzeum má novou střechu", výstava o dějinách kláštera a po setmění byla představena velkoplošná projekce o historii a znovuzrození klášterního areálu.  Otevřená stálá expozice a výstavy přilákali do muzea mnoho zájemců.